Monitoring

Monitoring wizyjny umożliwia śledzenie zdarzeń za pomocą kamer przemysłowych. Obrazy z kamer są przesyłane do centrum odbiorczego, gdzie personel może na monitorach obserwować nadzorowany obszar lub obiekt. Dzięki temu możliwe jest wykrywanie okoliczności wskazujących na istnienie zagrożeń dla osób i mienia oraz możliwości powstania szkód. Obrazy są najczęściej rejestrowane. Monitoring wizyjny jest powszechnie stosowany w centrach handlowych, hipermarketach, kasynach, szkołach, w firmach oraz na terenach miejskich, w tym na ulicach, skrzyżowaniach, parkingach itp. Jeszcze niedawno tego typu systemy określano jako telewizja przemysłowa, telewizja dozorowa. Obecnie te określenia są wypierane przez „monitoring wizyjny”.
security-2971625_1280
Systemy monitoringu budujemy w zależności od specyfikacji obiektu, możliwości finansowych oraz potrzeb inwestora. Problemu nie stanowią również kompleksowe modernizacje analogowych systemów poprzez ich ucyfrowienie do standardu AHD (Analog High Definition).
Montaż monitoringu to kompletna usługa, na którą składa się nie tylko zestaw, odpowiednio do siebie przystosowanych, wysokiej jakości urządzeń dozorowych, ale także obejmuje montaż instalacji CCTV. W cenę wliczona jest również konfiguracja wszystkich urządzeń wchodzących w skład zestawu monitoringu. Dzięki kompleksowej usłudze montażu monitoringu mamy pewność, że wszystkie urządzenia będą ze sobą prawidłowo współpracować, natomiast wykonanie montażu i konfiguracji urządzeń przez wykwalifikowany zespół techników, z wieloletnim doświadczeniem w branży, gwarantuje najwyższą skuteczność działania instalacji telewizji przemysłowej.
Projektując systemu określamy przy akceptacji inwestora miejsca instalacji kamer oraz kluczowe parametry systemu. Dobierając lokalizacje kamer bierzemy pod uwagę szereg czynników mających wpływ na końcową jakość obrazu. O jakości uzyskanego obrazu nie tylko decyduje rodzaj zastosowanej kamery oraz obiektywu. Równie ważna jest lokalizacja kamery. Na etapie prac projektowych oraz wizji lokalnej staramy ustrzec się typowych błędów polegających na zbyt wysokiej lokalizacji kamery, zastosowaniu obiektywu o zbyt szerokim kącie widzenia czy umieszczeniu kamery w miejscu gdzie będzie narażona na odblaski od silnych źródeł światła.
Projektując okablowanie kierujemy się nie tylko zapewnieniem odpowiednich parametrów transmisji sygnału wizyjnego, ale także mamy na uwadze perspektywę późniejszej rozbudowy systemu.

Dobrze wykonany projekt jest podstawą nowoczesnego, niezawodnego systemu zapewniającego sprawną obsługę i doskonałą jakość obrazu. Pozwala na poczucie bezpieczeństwa, kontroluje nieuczciwych pracowników oraz klientów, chroni mienie pracownika, pracodawcy oraz osoby indywidualne.